Natasza Staniak

O mnie

Mam na imię Natasza i jestem doktorem farmacji w dziedzinie neuropsychofarmakologii. Fascynacja mózgiem, optymalizacją jego funkcjonowania, a także leczeniem chorób o podłożu psychicznym towarzyszy mi praktycznie od zawsze.

Tuż po studiach podjęłam pracę w firmie farmaceutycznej, zajmując się lekami na zaburzenia lekowe, depresyjne, schizofrenię oraz zaburzenia pamięci. Po kilku latach rozpoczęłam pracę w aptece, co dało mi ogromną przyjemność bezpośredniej pracy z pacjentami. To tu nauczyłam się jak ogromne znaczenie dla zachowania zdrowia ma prawidłowe odżywianie, przemyślany dobór leków, ziół i suplementów diety.

Jednocześnie pracowałam nad doktoratem, który koncentrował się wokół problematyki zdrowia psychicznego i dotyczył uzależnienia nikotynowego. Po obronie pracy doktorskiej odkryłam kolejną swoją pasję, jaką jest edukacja. Prowadziłam zajęcia dla studentów z farmakologii i biochemii, przez kilka lat pracowałam w radzie redakcyjnej czasopisma edukacyjnego „Farmacja i Ja” skierowanego do farmaceutów. Jestem autorką licznych artykułów popularyzujących wiedzę z dziedziny farmacji, a w moich wykładach skierowanych do farmaceutów, lekarzy i dietetyków wzięło udział kilka tysięcy osób.

Bardzo dużą część mojej pracy poświęciłam probiotykoterapii. Zachwyciło mnie to jak wielkie znaczenie dla naszego zdrowia, w tym również psychicznego, mają bakterie znajdujące się w naszych jelitach. Obecnie łączę swoje oba naukowe zainteresowania – probiotykami i psychofarmakologią – prowadząc badania nad psychobiotykami na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

O blogu

Co zrobić aby zachować zdrowie psychiczne? Jak poprawić pracę swojego mózgu? Mieć świetną pamięć, rewelacyjną koncentrację, zachować równowagę emocjonalną? Jak wyjść z uzależnienia? Jak leczyć zaburzenia lękowo - depresyjne? Jakie zioła, suplementy diety i probiotyki przyjmować, aby zoptymalizować sprawność swojego umysłu? Jeśli również szukasz odpowiedzi na te pytania – serdecznie zapraszam do lektury 🙂

W mediach

Znajdziesz mnie nie tylko na blogu, ale także w innych mediach. Regularnie prowadzę webinary dla Aptekarskiej Szkoły Zarządzania, nagrywam podcasty i piszę artykuły.